Kapat

2020’den itibaren BMW PHEV’ler, eDrive Bölgelerinde Sıfır Emisyon Olacak

Yeni plug-in hibrid, motorun nerede durması ve tamamen elektrikli modda çalışması gerektiğini fark edecektir.

BMW, 2020’den itibaren yeni plug-in hibrid modellerin standart olarak BMW eDrive Zones fonksiyonu ile donatılacağını açıkladı.

Kısa açıklama, araçların sıfır emisyonlu şehir bölgelerinde otomatik olarak tamamen elektrikli bir moda geçeceğini söylüyor. Böylece yaparak,

“Plug-in hibridlerin etkin rol oynaması şehirlerde emisyon serbestliği sağlamak için oynayabilecekleri 2020 yılından itibaren BMW plug-in hibritlerinde standart olacak olan BMW eDrive Bölgeleri işlevi ile gösteriliyor : Yalnızca” yeşil bölgeler “kuran şehirlerde Emisyon gerektirmeyen sürüş, geofencing teknolojisi bunları otomatik olarak tanıyabilecektir, araç bu bölgelerden birine girdiğinde otomatik olarak saf elektrikli sürüş moduna geçecektir.Bu sayede BMW, plug-in hibritlerin alınma yolunu açmaktadır. “

BMW eDrive Bölgelerinin ayrıntılarını bilmiyoruz ve akü boşaldığında ne olacağı (aracın motora tekme atması gerekecek), ancak genel olarak şehir merkezlerinde düşük emisyon ve sıfır emisyon bölgelerine uygun bir mod kullanacak.

“Bu yeni işletim stratejisi türü, hibrit araçların emisyonları azaltma potansiyelini önemli ölçüde artırıyor. Elektrikli sürüş kullanımının artırılması yalnızca verimliliği optimize etmekle kalmıyor aynı zamanda müşteriler için de işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor – özellikle şehir trafiğinde. BMW eDrive Zones fonksiyonu için ilk gerçek yaşam testi doğdu, Rotterdam Belediyesi ve yerel Erasmus Üniversitesi ile birlikte BMW Group’un “Elektrikli Şehir Sürücüsü” pilot projesi . ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir