Kapat

2021 BMW 5 Serisi Plug-in Hibrit Casus Testleri

Gözden geçirilmiş bir ön ve arka cephe, daha güçlü bir hibrit ürününe eşlik etmelidir.

Geçen ay, orta dönemli bir yenilemenin başladığını gösteren yeterli kamuflajla kaplı kamufle edilmiş bir BMW 5 Serisi’ni ilk kez gördük. Yakında, şimdiki nesil 5 Serisi’nin 2017 model yılı için yalnızca birkaç yıl önce piyasaya sürüldüğünü düşünüyor. Ancak burada kamufle edilmiş bir burun ve kuyruk, kapılarda “Hibrit Test Aracı” etiketi ve cevaplardan daha fazla soru var. Yenilenen BMW 5 Serisi, daha güçlü bir hibrit model olasılığı ile birlikte yeni tasarım ipuçlarını alacak. 

Şu anda, 248 beygir gücünde (184 kilovat) birleşik çıkış yapan 530e bir BMW 5 Serisi hibrid var. Bunu, bir elektrikli motoru turboşarjlı 2,0 litre motorla birleştirerek yapar. Bununla birlikte, yukarıda görüldüğü şekilde değiştirilmesi muhtemelen BMW 745e xDrive iPerformance’de güç aktarma organının yıpranmış bir versiyonunu kullanacaktır. Kombine plug-in hibrit güç aktarma organlarından ve 3.0 litrelik turboşarjlı altı sıralı motordan 389 hp (290 kW) güç üretiyor. 

Kamufle edilmiş uçlar revize edilmiş gövdeyi gizler. Ön tarafta, yeni farlarla eşleştirilmiş yeniden tasarlanmış bir ön tampon bulunuyor. Arka, gözden geçirilmiş tasarım ve yeni arka lambalarla daha az sert bir değişim görmelidir. Gizemlerden biri, BMW’nin diğer yeni modellerde olduğu gibi börülce ızgarasını genişletip büyütmeyeceği. Öncekiyle aynı boyutta görünüyor ancak BMW ortaya çıkmadan önce bunu değiştirebilir. İç kısım, tüm BMW 5 Serisi serisinde proliferatif olan iç ve dış tasarım değişiklikleriyle birlikte küçük bir güncelleme alacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir