Kapat

Audi A8 Plug-in Hybrit e Quattro Olarak Aileye Katıldı

Tek bir şarjla yaklaşık 45 km mesafe gidecek

Audi, yeni nesil A8 plug-in hibrit aracını bu yıl sonunda İngiltere’de satışa sunacağını açıkladı. Bu haber ile birlikte firmanın elektrikli segmente geçişi iyice artmış oldu. Tüm aile neredeyse hibrit versiyona kavuştu.

Uzun dingil mesafesine sahip olan A8 L 60 TFSI e quattro, geçen ay satışa sunulan ve 3 litrelik V6 turboşarjlı A7 ve Q5 ile birlikte satışa çıkacak.

5,3 litrelik motor hacmine sahip olan araç 0-100 km/s hıza 443 beygir gücü sayesinde çok hızlı bir biçimde ulaşıyor. Max hız ise 250 km/s olarak sınırlandırılmıştır.

WLTP testine göre full elektrikli otomobil modunda 45 km menzile 14,1 kWh pil kapasitesi ile ulaşmaktadır. Navigasyon verilerini ve öndeki araçla olan mesafeyi kullanarak Predictive Efficiency Assist sistemi elektrikli ve benzinli motorların kullanımını uygun şekilde ayarlayabilir. Bu da elektrikli motoru maksimum verimde kullanmaya yardımcı olur.

E quattro aynı zamanda sürücünün aküyü ve menzil durumunu kontrol etmesini, şarj işlemini başlatmasını, şarj zamanlayıcısını programlamasını ve şarj- tüketim istatistiklerini görüntülemesini sağlayan myAudi uygulamasıyla birlikte kullanıcılara sunulacak. Fiyat konusunda ise henüz Audi tarafından net bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığında sizleri bilgilendireceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir