Kapat

Bentley Bentayga Plug-in Hibrit, İngiltere’de 133,100 £ ‘a Başladı

Biraz daha çevre dostu 4×4 bir V6 ve bir elektrik motoruyla birlikte geliyor.

Bentley’nin yeni Bentayga plug-in hibrid şimdi İngiltere’de 133.000 £ ‘dan başlayan fiyatlarla satışta.

Lüks 4×4, üreticisi tarafından “dünyanın ilk elektrikli lüks arabası” olarak tanımlanmakta ve yeni ve daha sıkı WLTP verimlilik testinde 24 kilometrelik bir elektrikli alan sunmaktadır. Bu güç, iki buçuk saat içinde şarj edilebilen yüksek voltajlı bir bataryadan gelirken, turbo gecikmesini ortadan kaldırmak için de kullanılan 126 beygirlik bir elektrik motoru ile sağlanıyor.

Akü kuru çalıştığında veya sürücünün sağ ayağı 126 bhp ve 295 lb-ft tork gerektiriyorsa, 3 litrelik bir turboşarjlı V6 benzinli motor vardır. Bentayga Hybrid’e toplam 443 bhp ve 516 lb-ft tork çıkışı sağlamak için 335 bhp ve 332 lb-ft tork değerine sahiptir.

Buna karşılık, en yüksek hız 158 mil iken 0-62 mil, 5,5 saniye sürüyor demektir. Bu, 2.6 tonluk Bentayga’yı sıcak hatchback’ten daha hızlı hale getirir. Resmi rakamlar, büyük SUV’un 80,7 mpg yakıt ekonomisi rakamına ve 79 g / km CO2 emisyonuna sahip bir dizel salon olarak daha verimli olduğunu söylüyor.

Tüm sistem, sürücünün davranışını kontrol etmek için kullanabileceği çeşitli modlarla birlikte geliyor. EV Tahrik modunda, elektrik motoru tek itme şekli olarak kullanılırken, Hibrit moda geçerken otomobilin durum için en verimli güç kaynağını çalıştırmasını sağlar. Rota boyunca enerji kullanımını planlamak ve en verimli güç dağıtımını sağlamak için uydu navigasyon verilerine bile giren akıllı bir sistemdir.

Son olarak, Tutma modu güç kullanımını yayar; böylece batarya mevcut seviyesini koruyor. Araç, yerleşim bölgesinde kullanım için elektrik enerjisi tasarrufu sağlayacak ve otoyolda benzin gücü kullanacaktır. Her üç mod da yavaşlama sırasında rejenerasyon yoluyla bataryaya geri kazanılmasını sağlıyor.

Tüm teknolojik bilgilere rağmen Bentley, Bentayga Hybrid’in şirketin Crewe’deki Cheshire’deki genel merkezinde kalan Bentayga serisinin yanında el yapımı olacağını söyledi. Her Hybrid’in yapımı yaklaşık 130 saat sürecek ve Bentley şimdi ilk müşteri araçları için sipariş alıyor. Fiyatlar 133.100 £ ‘dan başlıyor ancak kaçınılmaz olarak fiyat artışını görecek bir dizi seçenek sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir