Kapat

BMW M750Le, Markanın İlk M Performans Plug-in’i Olabilir

Sıcak, hibrit 7 Serisi. 

BMW, elektrifikasyon konusunda kararlı- yaklaşmakta olan sanatçısını neredeyse kendisi için konuşur. İNext adlı isim, markanın ilk tam EV’si olacak ve yakında her şey (evet, düşük X2 bile ) bir fişe sahip olacak. Ancak, eklenti portföyündeki ilk M Performance modeli düşündüğünüz gibi olmayabilir; raporlar, 7 Serisinin öncü M Sport PHEV olabileceğini söylüyor . 

BMWBlog haberlerine göre yeni nesil G20 modeli geldiğinde BMW performans odaklı M750Le seçeneği sunacak diyor. Düz altı motorlu ve bir elektrikli motor kullanan M750Le, 550 beygir gücüne (372 kilovat) ve 590 pound feet (800 Newton-metre) torka sahip olabilir. Bu beygirlerin yaklaşık 400’ü (298 kW) sadece altı silindirden gelecek.

BMW’nin beşinci nesil akülerini (önce elektrikli X3’te bulunur ) kullanan M750Le, öncekinden çok daha geniş bir menzile sahip olmalıdır. Mevcut 7 Serisi eklentisi, yalnızca pil gücüyle 16 mil (26 kilometre) alıyor. M750Le hem genişletilmiş hem de standart dingil mesafesi seçeneklerinde de mevcut olacak. 

Sıcak M Performans seçeneğiyle ilgilenmeyenler olsa da, yine de 750Le M parçalarını almaya devam edebilecekler. Gazla çalışan modeller de 735d dizelinin yanı sıra alternatif olarak 740i ve 730i modellerine sahip olacak. Yine de, bu süslemelerin her üçünde de hafif hibrit bir aksesuar bulunmalıdır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 3 =