Kapat

BMW X1 xDrive25e Plug-in Hibrit Fiyatı İngiltere için Belirlendi

Kısa bir süre sonr X2 xDrive25e gelecek.

BMW, en küçük Crossover modelini İngiltere piyasasında kullanıcılara sundu. Piyasada bu aracın başlangıç fiyatı 38.200 £ olarak belirlendi. Teslimatlara ise Mart 2020’de başlanılması bekleniyor.

BMW X1 xDrive25e, güç aktarma organı üzerinde güncelleme geçirdi ve yeni hibrit güç aktarma organı kullanıyor. 217 beygir gücü ve 385 Nm torka sahip olacak ve 2 Serisi PHEV kadar neredeyse tam güç sağlayacak. 0-100 km/s hıza ise 6,9 saniyede ulaşacak.

Aracın 123 beygir gücü 1.5 litrelik turboşarjlı üç silindirli motoru 94 beygir gücünde bir elektrik motoruyla birleştiriyor, ancak çoğu plug-in hibritin aksine, sürekli değişken bir şanzıman ile tekerleklere güç göndermiyor. BMW, otomatik olarak altı vitesli geleneksel bir tork konvertörünü bu araç için seçti.

Aracın üzerinde bulunan 9,7 kWh’lik pil yükü ile toplamda 35 km’lik elektrikli bir menzil gidebilirsiniz. Pili bitmek üzere tamamen şarj etmek yaklaşık 5 saat veya yalnızca yüzde 80 oranında şarj etmek istiyorsanız yaklaşık 3,8 saat sürecek. Evinizde bir BMW Wallbox olmasını tercih ederseniz, tam şarj için süre 3,2 saate, yüzde 80’e kadar şarj etmek için 2,4 saate düşer.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir