Kapat

BMW X5 Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Teknik Özellikleri

WLTP test çevrimi altındaki tüm elektrik menzilinin 67-87 km (41,6-54 mil) kadar olan kısmı, 30 mil (48 km) EPA’da kuvvetle ima ediyor.

BMW ve diğer pek çok Avrupalı ​​üretici küçük akü kapasitesi ve küçük tüm elektrikli ürün yelpazesiyle uyumlu plug-in hibritler sunmak için yıllar boyunca çok fazla eleştiri çekti. Görünüşe göre BMW en son oyununu hızlandırdı.

Takılabilir hibrid X5’in 2. model evrimi olan BMW X5 xDrive45e , X5 xDrive40e modelinde sadece 9,2 kWh ile karşılaştırıldığında resmi olarak 24 kWh pil paketi (21,0 kWh kullanılabilir) ile donatıldı. Bu % 160 daha fazla ve bu da X5 PHEV’i pil kapasitesi bakımından lider plug-in hibritlerden biri yapıyor.

Dahası, tüm elektrikli seri üç kattan daha fazla arttı ! Resmi WLTP versiyonu, sürümüne bağlı olarak 67-87 km (41.6-54 mil) WLTP veya 86-97 km (53-60 mil) NEDC’dir .

“Her zamankinden daha etkileyici olan, plug-in hibrid modelinin ikinci nesli, bir BMW plug-in hibrid modelinin tamamen elektrikle çalışan sürüş zevkini bir Spor Aktivite Aracı için tipik olan çok yönlülükle birleştiriyor. Bunu yaparken, yeni BMW X5 xDrive45e, hem sürüş dinamikleri hem de verimlilik açısından optimize edilmiş özellikler sunar. Yeni WLTP test döngüsünde elektrikle çalışan 67 ila 87 kilometre veya NEDC test döngüsüne göre yaklaşık 86 ila 97 kilometre * olan selefinin elde ettiği rakam model üç kattan fazla batarya kapasitesine sahip. “

X5 xDrive40e için 13 mil (21 km) EPA derecesi göz önüne alındığında, yeni EPA numarası 30 mil’den (48 km) fazla olmalıdır. Görünüşe göre tamamen elektrikli seri BMW için burada.

X5’e daha büyük bir batarya koymanın yan etkisi olarak ABD’deki müşteriler 7.500 dolarlık federal vergi kredisini alabilecekler.

Diğer göze çarpan iyileştirmeler şunlardır: daha yüksek sistem çıkışı (290 kW ve 600 Nm), daha hızlı hızlanma 5.6 saniyede  0-100 km / sa (62 mil / sa) (önceki 6.8 saniyeye kıyasla) ve EV modunda biraz daha yüksek bir hız.

Tabii ki, tüm tasarım tweaks, iç mekan güncellemeleri ve yeni bir model yıl arabanın yeni özellikleri de dahil (daha sonra açıkladı sonra) olarak kullanıcılara sunulacak.

BMW X5 xDrive45e

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =