Kapat

BMW X8 M45e M Paket Plug-in Hibrit Olarak Üretilecek

İddiaya göre 3.0 litre ve plug-in hibrit olacak

BMWblog‘dan alınan bir iddiaya göre firma X8 kasası üzerinde çalışıyor ve 3.0 litrelik bir içten yanmalı motora eşlik edecek bir elektrik motoru ile kullanıcılara sunulacak. Yani bu araç Plug-in hibrit olarak üretilecek.

Eğer bu kasa üretime girerse şu anda güç aktarma sistemi yaklaşık 400 beygir gücüne (298 kilovat) ve 542 Newton-metre tork ile sunulacaktır. Diğer bir iddiaya göre X8 kasası X6 ve X7 gibi bir tasarıma sahip olmayacak. Firma artık başka bir tasarım modeli benimseyecek.

BMW’nin şimdiye kadarki en pahalı ve en lüks modeli ne olabileceği hakkında çok az bilgi var. Ancak söylentiler şu üç modelin en pahalı araçlardan biri olacağını gösteriyor; X8, X8 M45e ve X8 M olabilir. 

Bu aracı tahminen 2020 sonlarında veya 2021 başında görebiliriz. İlk olarak X8 kasa kullanıcılara sunulacak ve daha sonra X8 M ve M45 paketleri sunulacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir