Kapat

Chevy Volt vs Honda Clarity PHEV İnceleme: Video

Clarity PHEV gerçekten Chevy Volt’tan daha mı iyi?

Honda Clarity PHEV arasında yer alan ve en çok satan hibridler arasında hakimiyetini sürdürüyor.

Öncelikle, Honda Clarity Plug-In Hybrid’in yalnızca pil gücüne ne kadar dayanabileceği ile başlayalım. Resmi olarak, Clarity PHEV, tam elektrik menzili için 47 milde derecelendirilmiştir  ancak bu sayıyı geçebilir. Chevy Volt daha uzun menzile sahip ama üretimi ne yazıkki sonlandırıldı.

YouTube’da PRN Test Drive aracılığıyla video açıklaması :

En çok beklenen PHEV’lerimizden biri, bu hafta 2019 Honda Clarity PHEV Touring TestDrive’da incelememiz altında. TestDrive Spotlight’ın bu bölümü,

2019 Honda Clarity Plug-In Hibrit Elektrikli Araç tam turu ve incelememiz, bu orta boy PHEV sedanında kapsamlı bir bölümdür.

17 kWh pil ile, Clarity’nin 1.5L Atkinson çevrimi satır içi 4 motoruna geçmeden önce tamamen 76km elektrik menzili yapması gerekiyor. Clarity PHEV, bir eCVT, önden çekiş, benzersiz bir tasarım ve kör nokta monitörü, ileri çarpışma uyarısı, adaptif cruise control, arka çapraz trafik uyarısı ve şerit tutmaya yardımcı olma gibi Honda’nın güvenlik teknolojilerinin çoğuyla birlikte gelir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir