Kapat

Cupra Formentor: İlk Dinamik Resimler

Cupra Formentor, gelecek yıl plug-in pazarına biraz yeni bir tasarım getirecek

Seat ‘ın Cupra markası, Mallorca’daki Cap de Formentor’un çarpıcı yollarında, Cupra Formentor markası için özel olarak geliştirilen ilk modelini sundu. Burası arabanın adını aldığı site.

İspanyol şirket, 2020’de (Avrupa’da) plug-in hibrid performans geçişini / SUV’u tasarımda sadece küçük değişikliklerle başlatmayı planlıyor.

“Otomobil, CUV segmentinin inanılmaz bir büyümeyi görmeye gittiği bir zamanda, bir SUV kalitesi ile bir performans otomobilinin faydalarını bir araya getiriyor. Markanın CUPRA’nın konumunu doğal olarak elinde tuttuğu ve altını çizdiği tutkusunu, etkileyiciliğini ve ilhamını gösteriyor.

CUPRA Formentor, markayı geleceğe taşıyacak ve en gelişmiş itme sistemlerinden birini içerecek ve CUPRA rozeti için talep edilen performansı ancak sürdürülebilir bir şekilde sağlayacak şekilde tasarlandı.

CUPRA Formentor’a güç vermek, günümüzün performans ve verimlilik konusundaki gereksinimlerini karşılamak ve markanın elektrifikasyonuna başlamak için tasarlanmış bir güç aktarım sistemi olan yüksek performanslı plug-in hibrid motordur. ”

CUPRA Formentor özellikleri:

  • 180kW / 245PS sistem çıkışı (benzinli motor, çift kavramalı DSG şanzıman ve bir elektrik motoru)
  • WLTP döngüsünde ( NEDC’de yaklaşık 70 km) tüm elektrik aralığı 50 km’ye (31 mil ) kadar

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir