Kapat

Dördüncü Nesil Skoda Octavia Plug-in Hibrit Olarak Sunulacak

201 HP gücü ile ve hibrit olarak sunulacak.

Skoda, kendi araçları için daha uygun fiyatı belirleme hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Şirketin düşüncesi bir Golf alacağınıza bir Skoda Octavia alımlarına olanak sağlıyor. Bu da fiyat politikasını yeniden gözden geçirmek anlamına geliyor.

Skoda sol ön çamurlukta yer alan şarj portu ile yeni Octavia modelini artık kullanıcılara tanıttı. Yeni Octavia, MQB platformuna dayanan mimarisi ve daha da ağır bir gövdeyle tasarlandı. 2,64 m dingil mesafesi yerine Octavia 2,69 m veya arkadaki yolcuların daha da rahat etmesi için 5 cm genişleyen arka koltuklar rahatlatıcı bir etki oluşturmuştur. 

Skoda kullanıcılara sunduğu yeni tasarımı ile sürtünme katsayısını minimize eden firmalar arasına da girmayi başardı. Sedan kasa 0,24 ve station vagon ise 0,26 sürtünme katsayısına sahiptir.

Plug-in hibrit özellikleri incelendiğinde 115 kW 1,4 litrelik turboşarjlı dört pot motor 75 kW (101 hp) elektrik motoru ile birlikte çalışmaktadır. Entegrasyon kayıpları nedeniyle toplamda sadece 150 kW (201 hp) güç veriyorlar. Tork 350 Nm’ye kadar ulaşabilmektedir.

Octavia, 13 kWh batarya grubu ile toplamda 55 km bataryalı menzile sahiptir. Akü paketine sahip olması dolayısıyla bagaj tarafında 150 litre bir kayıp ile sizlere sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir