Kapat

Ferrari SF90 Stradale YASA Elektrik Motorları ile Donatılacak

SF90 Stradale’deki özel YASA motoru, 14 kW / kg güç yoğunluğu sayesinde oldukça kompakt ve hafiftir

İngiliz aksiyal akıllı elektrik motorları üreticisi YASA, dünyanın ilk plug-in hibrit Ferrari SF90 Stradale’ı için elektrik motorları tedarik etmesinden gurur duyuyor.

Basın açıklamasına göre, YASA son iki buçuk yıldan bu yana Ferrari ile proje üzerinde çalışıyor, bu da bize henüz açıklanmayan projelerin çeşitli markalar tarafından geliştirilme aşamasında olduklarını gösteriyor.

SF90 Stradale modelinde, Ferrari 14 kW / kg’da süper güç yoğun olan YASA motorlarının özel bir versiyonunu sipariş etti! Toplamda, SF90 Stradale’da önde iki motor (ön tekerlekler arasında tork vektörü ile birlikte) ve arkada tek bir motor bulunur.

“YASA’nın yenilikçi eksenel akıllı elektrik motoru tasarımları, sınıfının en iyisi güç ve tork yoğunlukları sunar. Hem hibrit hem de saf elektrikli araç uygulamaları için idealdir. SF90 Stradale’deki özel YASA motoru, dünya lideri bir güçle oldukça kompakt bir yapıya sahiptir. 14kW / kg’lık yoğunluğu, Ferrari’nin araç ağırlığını düşürürken eşsiz araç performansı sunmasını sağlıyor. Motorlar YASA’nın İngiltere’deki Oxford’daki üretim tesisinde üretilecek. “

Ferrari SF90 Stradale özellikleri:

  • 2,5 saniyede 0-100 km / sa (62 mil / sa)
  • 0-200 km / sa (124 mil / saat) 6,7 saniyede
  • Maksimum hız 340 km / sa (211 mil)
  • 7.9 kWh batarya
  • 25 km’ye kadar tam elektrik menzili (15.5 mil)
  • sistem çıkışı 735 kW (1000 cv) – 574 kW (780 cv) ICE ve (162 kW) üç elektrik motoru
  • aktarma organları: 4L V8 ICE, 8 vitesli, F1 çift kavramalı şanzıman ve arkada elektrik motoru ve önde iki elektrik motoru
  • Tüm tekerlekten çekiş
  • Kuru ağırlık 1570 kg

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir