Kapat

Ford, Escape Plug-in Hibrit Otomobili Tanıttı

Ford Escape Hybrid tanıtıldı. Gelecek yıl kullanıcılara sunulacak.

Hibrid Ford Escape geri döndü – ABD satışlarında yaklaşık yedi yıl ara verdikten sonra, 2020 İlkbaharında 29.450 Dolardan başlayacak.

Tamamen yeni tasarlanmış 4. nesil Escape (Kuzey Amerika’da) / Kuga (Avrupa’da) hafif bir hibrit, tam hibrit ve plug-in hibrit olarak sunulacak. Ford’un plug-in diziliminde güçlendirme ihtiyacı olduğu için PHEV’yi merakla bekliyoruz.

Hibrid Escape, küçük bir 1.1 kWh lityum-iyon akü paketine sahip olsa da, PHEV muhtemelen tüm elektrikli alanın yaklaşık 50 km (31 mil) ‘ sine kadar makul bir 14.4 kWh ile donatılacak.

Bazıları yalnızca önden çekişli seçenekle tam olarak tatmin olmuş olmayabilir ancak en azından Ford elektriklendirme yoluna geri döndü – markadan yıllarca yeni eklentiler göremedik. Dört tekerlekten çekiş, bu arada, yeni Ford Explorer PHEV’de standart olacak.

Büyük pozitif, nihayetinde tüketicilerin 2020’den itibaren iyi bir takılabilir hibrit geçit / SUV seçeneğine sahip olmalarıdır.

Ford Escape / Kuga PHEV özellikleri:

  • tam elektrik alanından 50 km’ye (31 mil) kadar menzil
  • Beklenen EPA EV aralığı 30+ mil (toplam 550 milden fazla)
  • 14.4 kWh pil takımı
  • Ön çekişli
  • 225 PS’lik (2.5 litre benzinli motor) sistem çıkışı
  • 3,5 saatte tam şarj
  • Beklenen 1,2 l / 100 km yakıt verimliliği ve 29 g / km CO 2 emisyonu bekleniyor
  • güç aktarma sistemi yapılandırmasına bağlı olarak 2.250 kg’a kadar çekme kapasitesi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =