Kapat

Ford, Frankfurt Otomobil Fuarına Üç Yeni Plug-in Hibrit Getiriyor

Ford: “2022’nin sonunda beklenen konvansiyonel benzin ve dizel motorların elektrikle kırılma noktası.”

Ford, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarında, şimdiye kadarki en zorlu elektrik dağıtım hattını kullanarak, üç yeni eklentiyi ( Kuga PHEV , Explorer PHEV ve Tourneo Özel Plug-in Hybrid ) ve yeni geleneksel hibritleri (Puma EcoBoost Hybrid ve Mondeo Hibrit) sunacak.

Stratejik plan, 2022 yılına kadar Avrupa’daki Ford satışlarının yarısından fazlasının elektrikli arabalar (hafif melezler, tam melezler, takmalı melezler ve tamamen elektrikli) olacağını öngörüyor. Her yeni yolcu modelinde en azından bir temel elektrikli seçenek bulunacaktır.

“Ford bugün Almanya’daki Frankfurt Motor Show’undaki müşteriler için elektrikli bir geleceğe olan bağlılığını gösterdi.

Ford, elektrikli motorların 2022’nin sonuna kadar binek araç satışlarının yarısından fazlasını oluşturmasını bekleyerek, Ford’un geleneksel benzinli ve dizel satışlarına karşı elektrikli araç satışlarında devrilme noktası yaratmasını bekliyor. Bu zamana kadar şirket ayrıca 1 milyon elektrikli binek araç satmayı da hedefliyor. ”

Toplamda Ford, 2019’un sonuna kadar 8’i de dahil olmak üzere 2024 yılına kadar 17 elektrikli otomobil getirmeyi planlıyor.

Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley şunları söyledi:

“Elektrifikasyonun ana akım haline gelmesiyle birlikte, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için seçebilecekleri elektrikli modeller ve güç aktarma seçenekleri sayısını büyük ölçüde arttırıyoruz. Elektrikli bir araca sorunsuz bir şekilde geçmeyi her zamankinden daha kolay hale getirerek, binek araç satışlarımızın çoğunluğunun 2022 sonuna kadar elektrikli hale gelmesini bekliyoruz. ”

Ford Avrupa’nın genel müdürü Joerg Beyer şunları söyledi:

“Elektrifikasyon konusunda ‘tek bedene uyan’ bir çözüm yok – her müşterinin koşulları ve seyahat ihtiyaçları farklı. Stratejimiz, doğru elektrikli aktarma organları seçeneğini doğru araca eşleştirmek, müşterilerimizin elektrikli hale getirmelerine yardımcı olmaktır. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir