Kapat

Ford, İspanya’da Elektrikli Otomobil Akü Montaj Tesisi Kurdu

Kendi elektrikli otomobilleri için akü montaj tesisi kurmak çok mantıklı.

Ford, 2020 yılına hızlı giriş yapmak istiyor. Toplamda 14 adet elektrikli otomobil tanıtımı yapacak olan firma, bu araçları için İspanya’da akü montaj tesisi kurdu. Valencia’da kurulacak olan bu tesis için toplamda 42 milyon euro yatırım yapılacak.

Yeni akü montaj tesisinde Kuga Plug-In Hibrit, Kuga Hibrit ve yeni S-MAX Hibrit ile Galaxy Hibrit için aküler üretilecek. Ayrıca bu akü tesisinde gelecek otomobilleri için üretim yapılacak. Aşağıdaki modeller bu kapsam içerisindedir.

  • Ford Kuga PHEV
  • Kuga Hibrit
  • Ford S-MAX Hibrit (2021)
  • Ford Galaxy Hibrit (2021)

Ford Kuga, 14.4 kWs batarya grubu ile toplamda 50 km menzile sahip olacak. Diğer araçların da batarya tipleri bu ölçüde olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir