Kapat

Ford Tourneo Custom Plug-in Hibrit Van

Ford Avrupa’da yeni 2 adet plug in hibrit modelini duyurdu. Bunlar;

  • Yeni sekiz koltuklu Tourneo Custom Plug-in Hybrid
  • ve zaten bilinen Transit Özel Eklenti Hibrit
Ford Tourneo Custom Plug-in Hibrit Van ile ilgili görsel sonucu

Her ikisi de yaklaşık 50 km (31 mil) menzile sahip olması beklenen yaklaşık 13,6 kWh pil ile donatılmıştır . Tekerlekler sadece elektrik motoru tarafından sürülürken, benzinli motor bir jeneratör olarak çalışacak şekilde sisteme bağlanmıştır.

Ford Tourneo Custom Plug-in Hibrit Van ile ilgili görsel sonucu

Beklenen yakıt ekonomisi 3,3 l / 100 km, emisyonun ise 75 g / km CO2 emisyonu olacağı umulmaktadır (elbette tüm elektrik modunun toplam kilometre dışındaki payına bağlıdır).

Ford Tourneo Custom Plug-in Hibrit Van ile ilgili görsel sonucu

Satışlar 2019’un sonunda başlayacak , ancak henüz fiyatlandırmayı bilmiyoruz. Ford, 2018’de yaklaşık 17.100 Tourneo Custom (yıldan yıla % 28 oranında) sattı; bu durum gelecek yıl PHEV sürümlerinin en az birkaç bin’inin satılabileceği anlamına geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir