Kapat

Ford Tourneo Frankfurt’taki Özel Plug-in Hibrit: Fotoğraflar / Videolar

13,6 kWh pil ve 50 km’ye kadar (31 mil) tamamen elektrikli seri ile birlikte çalışan bir seri. Ancak müşterileri ikna etmek yeterli mi?

Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid yolcu minibüsü, Transit Custom Plug-in Hybrid kargo sürümü ile birlikte Ford tarafından Avrupa’da 2019/2020 için vaat edilen birkaç yeni PHEV’den biri olacak.

Minibüslerde, Ford bir menzil genişletici olarak 1,0 litre EcoBoost benzinli motorla seri hibrid bir konveyör konfigürasyonu kullanmaya karar verdiğinden bu yaklaşım oldukça olağandışı iken temel olarak tüm Avrupa endüstrisi kısa menzilli orta menzilli tam elektrikli minibüslere yönelecek. 13,6 kWh batarya, 50 km’ye (31 mil) kadar tam elektrik aralığına uygundur.

8 kişilik Tourneo Custom PHEV, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı, böylece elektrikli Ford’a daha yakından bir göz atalım.

Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid özellikleri:

  • tam elektrik alanından 50 km’ye (31 mil) kadar menzil
  • Menzil genişletici olarak 1,0 litre EcoBoost benzinli motorla seri hibrid aktarma organı konfigürasyonu
  • 500 kilometreden fazla toplam menzil (310 mil)
  • Yolcu bölmesinin tabanının altına yerleştirilmiş 13.6 kWh sıvı soğutmalı lityum-iyon pil takımı
  • 3 saatte şarj (240 V, 32 A)
  • 75 g / km’den beklenen CO2 emisyonu, 3,3 l / 100 km’den yakıt verimliliği
  • 8 koltuk

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir