Kapat

İngiltere’de Mitsubishi Outlander PHEV Teşvikler Olmadan Gayet İyi Satıyor

Mitsubishi, taklit hibritler için 2.500 £ Eklenti Araç Yardımı olmasa bile, İngiltere’de yüksek bir Outlander PHEV satış seviyesi korudu.

Takviye melezleri için 2,500 sterlinlik Eklenti Araç Hibe Kasım 2018’de İngiltere’de çekildiğinden beri (BEV’ler için 4,500 sterlinden 3,500 sterline düşmesiyle) PHEV satışlarının düşmesi bekleniyordu.

2019’un ilk sekiz ayından sonra yeni kayıtlar, bir önceki yıla göre % 37.5 daha az olan 17.805 adete ulaştı. Bununla birlikte PHEV satışları, Eylül 2018’den daha çok WLTP sertifikasıyla ilgili olabilecek Avrupa’daki diğer ülkelerde de azaldı. Üreticiler, yeni ve daha talepkar standartlarda 50 g / km’nin altında CO2 emisyonu elde edecek yeni nesil versiyonlara odaklanmak istediklerinden PHEV modelleri piyasadan çıkarıldı.

En büyük PHEV üreticilerinden biri olan Mitsubishi, amiral gemisi Outlander PHEV modelinin geleceği için endişeleniyordu. Sonradan anlaşıldı ki Outlander hala İngiltere’de harika işler yapıyor ve 4428 adet satış bir yıl önce ile nerdeyse aynı.

Tamamen elektrikli olan 28 mil (45 km) WLTP ile güncellenen Outlander PHEV, PHEV’ler arasında ilk seçenek olmaya devam etmektedir.

Mitsubishi Outlander PHEV, en yakın rakibine oranla iki katından daha fazla satışla Plug-in hibrid araç sektörünün % 24,7’sini komuta ederek piyasaya hakim olmaya devam ediyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir