Kapat

Jeep ‘Dünyanın En Yeşil SUV Markası’ Olmayı Hedefliyor

2022 yılına kadar marka tarafından 10’a yakın PHEV piyasaya sürülecek.

2018 yılında Fiat Chrysler Automobiles tarafından oluşturulan gelecek planında tüm araç modellerinde hibritleşmeye önem verilmiş ve elektrifikasyon faaliyetleri içerisine girilmiştir.

Jeep‘in Global Başkanı Christian Meunièr firmanın amacını “dünyanın en yeşil SUV markası” olarak yapmak olduğunu dile getirdi. FCA bu elektrifikasyon için toplamda 160 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Toplamda, şirketin beş yıllık yol haritası 2022 yılına kadar 10 PHEV ve dört pilli elektrikli araç üretmek olacak. Yaklaşık olarak aynı yıl içerisinde Jeep, 3. Seviye özerk teknolojiler sunarken, dizel motorların kademeli olarak markanın üretiminden çıkarabileceği düşünülüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 1 =