Kapat

Kia XCeed Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Bir Treyler Çekerken Görüntülendi

Güç aktarma organlarını Niro PHEV ile paylaşmalı.

Bu yıl haziran ayında Kia, markanın SUV programında Stonic giriş seviyesi geçiş ile Sportage arasında yer alan ve yalnızca Avrupa’ya özgü XCeed’i ortaya çıkardı. Bu model, geleneksel benzinli ve dizel turboşarjlı motorlarla sipariş verebileceğiniz bu yılın eylül ayından itibaren Kia’nın Avrupa’daki bayilerinde olacak. Dizilişe yeni bir plug-in gelecek yıl bir plug-in hibrid varyant şeklinde gelecek ve bunlar ilk casus fotoğrafları yayınlandı.

Bu prototip, ICE destekli geleneksel bir makine olduğuna inanmanıza neden olabilir ancak sol ön çamurluktaki şarj portu bize gerçekten bir fiş modeli olduğunu söylüyor. Casuslarımız bize otomobilin görsel olarak normal XCeed ile aynı olduğunu ve beklenen tek tasarım değişikliğinin muhtemelen ön tarafa yerleştirileceğini ve değiştirilmiş bir radyatör ızgarası göreceğimizi söylüyor.

Güç aktarma sistemi söz konusu olduğunda, kaldırılmış hatchback büyük olasılıkla Niro PHEV’in aktarma organları sistemini kullanacak. Geçen yıl Kia, yeni Ceed’in eklenti versiyonunun Niro ile aynı güç aktarımını kullanacağını itiraf etti ancak resmi olarak henüz doğrulanmadıysa da, temelde XCeed’in aynı itici gücü kullanması gerektiği anlamına geliyor. Bu varsayım doğruysa, bir elektrik motoruna bağlanmış 1,6 litre benzinli motor ve “yüksek hızda tepki veren” altı ileri otomatik çift kavramalı otomatik arayın. Toplam sistem gücü 139 beygir gücüdür (104 kilovat) ve araç tek bir şarjla 30 mil (48 kilometre) kadar elektrik ile gidebilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =