Kapat

Mazda Tokyo’daki İlk Elektrikli Otomobilini Sunacağını Onayladı

Daha önce de söylediğimiz gibi, büyük akü paketlerine inanmayacak.

Mazda 25 Eylül Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ilk EV’yi 2019 Tokyo Motor Show’da sunacağını doğruladı. Sadece bu değil: Şirketin ilk üretim EV’si olacak.

Japon üretici bize elektrikli araba ile bir prototip yapmayı düşündüğü şeyleri çoktan sundu – öncelikle CX-30’a dayanan e-TPV. 

E-TPV‘de yalnızca 35,5 kWh’lik küçük bir pil takımı mevcut. Bir fikriniz olması için, Honda E’nin kullandığı ile aynı boyutta.

Her ne kadar Japon şirketi Mazda-EV olarak adlandırıyor olsa da, yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi, bir PHEV olması daha olasıdır. En azından e-TPV’yi standart olarak alırsak takip ediyor.

Yeni Mazda PHEV, içten yanmalı ünite olarak döner bir motora sahip olacak. En azından bu, otomobil üreticisinin e-TPV’yi süren gazetecilere söylediği şeydi. Mevcut basın bülteni ayrıntılara derinlemesine girmiyor. Aksine. Tüm şirketin söylediklerini kontrol edin: 

“Mazda Motor Corporation, ilk seri üretim pil elektrikli araç dünya prömiyerini 2019 Tokyo Motor Show’da sergileyecek.

Tamamen yeni bir model olan EV, otomobil üreticisinin yeni nesil serisindeki üçüncü taksit olacak. Mazda’nın insan merkezli felsefesine uygun olarak geliştirilen ve elektrikli tahrik teknolojisinin avantajlarından tam anlamıyla faydalanan, performans sürücülerine zahmetsizce ve gönülden zevk alabilecekleri bir performans sunuyor. ”

Ve işte bu. 

Şirketin şimdiye kadar söylediği gibi EV fanlarının bu araçla ilgili sahip olabileceği en iyi umut, genişletilmiş ve bu nedenle tüm rakiplerinden daha küçük bir akü grubuna sahip elektrikli bir otomobil olması. BMW i3’ün bir zamanlar olduğu gibiydi. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir