Kapat

Mercedes CLA PHEV Soğuk Hava Testlerinde Yakalandı

Hem dört kapılı hem de shooting brake modelleri PHEV olarak sunulacak.

CLA modelleri ile ilgili Mercedes Benz büyük tanıtımlar yapmış ve büyük çıkış yakalamıştı. 2019 yılında tanıtılan yeni CLA modelleri aynı zamanda Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında kullanıcılar ile buluşturuldu.

Resmi tanıtımın üzerinden 1 yıl geçmesinden sonra CLA modelleri testlerine başladı ve hepsi de PHEV olarak sunulacak. Aracın hibrit olduğunu araç üzerine yapıştırılan sarı etiketlerden biliyoruz.

Tesler sırasında görüldü kü sarı etiketler CLA’nın tüm modellerinde mevcut. Ek olarak aracın üzerinde yer alan 2 adet yakıt kapağı birinin elektrik şarj portu olduğunu ele veriyor.

75 kW’lık elektrik motoru ile sunulacak olan bu hibrit sistem toplamda 220 beygir gücü üretebilecek. Bu da aracı yeni A250e PHEV ile aynı rakamlara ulaştıracak. Aracın resmi tanıtımı 2020 CES fuarında yapılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =