Kapat

Mitsubishi, İngiltere’de 10 yıllık Elektrikli Araç İnovasyonunu Kutladı

8-10 yıl önce Mitsubishi i-MiEV, İngiltere’nin en popüler plug-in modeli olan Mitsubishi Outlander PHEV’in yolunu açtı.

Mitsubishi, elektrikli araçlarla ilk ilgilenenlerden biriydi ve İngiltere’deki ilk EV’lerin dağıtımından bu yana 10 yıl geçti.

İlk olarak, Japon üretici Mitsubishi i-kei otomobilinin elektrikli bir versiyonu olan Mitsubishi i-MiEV (i-Mitsubishi yenilikçi Elektrikli Araç) ile başladı. 16 kWh batarya, tek bir şarjla yaklaşık 80 mil (129 km) için iyiydi ve o sırada nadir bulunan CHAdeMO’ları kullanan hızlı bir şarj seçeneği vardı.

Gerçek satış başarısı birkaç yıl sonra kaydedildi, 2013 yılında  Mitsubishi Outlander PHEV Japonya pazarına girdi. İngiltere’de 2014’te tanıtıldığından beri, Outlander PHEV her yıl en çok satan eklenti modeliydi.

Dünyada 200.000’den fazla Outlander PHEV satıldı, 47.000’den fazla İngiltere’de satıldı. Şimdi aynı zamanda Avrupa’nın en popüler Mitsubishi modeli.

Outlander PHEV’in en son versiyonu, WLTP menzili olarak 28 mil (45 km) ile derecelendirilmiştir.

İngiltere’deki Mitsubishi Motors Genel Müdürü Rob Lindley şunları söyledi:

“Mitsubishi i-MiEV bizi bugün bulunduğumuz yere götürmede önemli bir rol oynadı. Onsuz, Mitsubishi Outlander PHEV çok hızlı bir şekilde piyasaya girmemiş ya da etkili ve çekici bir paket için sürücüler sunmamış olabilir. Bugün müşterilerimize sınıfında lider bir plug-in hibrid sunabileceğimiz bir konumda olduğumuz için mutluyuz ve Mitsubishi Outlander PHEV en ileri teknolojiyi sunarken, ileri teknik özelliklerin özenle geliştirildiği bilgisinde sürücüler güvende birkaç yıl boyunca rafine ve optimize edilmiştir. Mitsubishi i-MiEV’in 10. yıldönümü gerçekten MMC sınırlarını zorlayan ve yenilik için çaba nasıl oldukça iyi açıklıyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir