Kapat

Renault Yepyeni Bir Captur Tanıtıyor. 2020’de PHEV Sürümü Gelecek

Renault, plug-in teklifini tamamen elektrikten plug-in melezlerine kadar genişletiyor.

2013’ten bu yana 1,2 milyondan fazla birim satıştan sonra Renault, bu sefer bir plug-in hibrid versiyonunda ( daha önce belirtildiği gibi ) satışa sunulacak olan yeni nesil Captur’u tanıtıyor.

Yeni Captur, E-Tech Plug-In Hybrid sürümünde 9.8 kWh pil barındıran yeni CMF-B platformunu temel alıyor. Captur E-Tech’in tamamen elektrik aralığı 45 km’dir (28 mil) .

İlk Renault PHEV’in satışına 2020 yılında başlanacak. Başka bir PHEV’in Megane olması bekleniyor.

Renault Captur

HYBRID ENGINE – E-TECH plug-in
Renault her zaman bir teknoloji öncüsü olmuştur ve All-New Captur, 2020’de olduğu gibi geleneğinde, bir hibrit motorla sunulan sınıfında ilk model haline gelmeye devam etmektedir. E-TECH Eklentisi olarak adlandırılan All-New Captur’un hanehalkının tek aracı olacağı müşterilere hitap etmek için tasarlandı, elektrikli modda en uzun sürüş aralığını ve bir hibrit model için en iyi performansa sahip. Toplamda, Renault All-New Captur’a takılan E-TECH Plug-in motor için 150’den fazla patenti tescil ettirerek, en son referanslarını gösterir.

Saf elektrik modunda 83 mil (135 km / sa) hıza kadar 28 mil (45 kilometre) menzile kadar erişebilen All-New Captur, etkileyici çok yönlülük göstermektedir. Araç sahipleri, herhangi bir benzin tüketmeden günlük seyahatler için aracı kullanabilirken, daha uzun hafta sonu ve tatil seyahatleri herhangi bir menzil kaygısı olmadan gerçekleştirilebilir. Dahası, özel olarak tasarlanmış sistemi ve iki elektrikli motorunun sürekli enerji rejenerasyon kabiliyeti sayesinde, All-New Captur 9.8kWh pilinde elektrikli modda hareket etmek ve düşük hızlarda çalıştırmak ve yakıtı azaltmak için her zaman yeterli şarjı korur tüketimi.

Sistem, New Clio E-TECH’e takılan sisteme benzer, yani doğrudan elektrikli araç sınıfından alınan bir fren sistemi var. Bu, akünün hızlı bir şekilde yeniden şarj edilmesi için maksimum enerjinin geri kazanılmasını sağlarken güçlü rejeneratif frenleme etkisi, tek bir pedal sürüş tekniğine izin vererek verimliliği arttırır.

Aktarma organının elektrik kısmı, özellikle bu uygulama için yeniden işlenmiş ve zararlı emisyonları azaltmak için bir partikül filtresi ile donatılmış 1.6 litrelik yeni bir benzinli motorla bağlantılıdır. Aynı zamanda sorunsuz ve kesintisiz çalışma için yenilikçi çok modlu sürekli değişken bir şanzımana sahiptir.

Şarj konusunda, Tümü Yeni Captur, ev prizleri için Mod 2 uyumlu şarj fişi ve şarj istasyonları için Mod 3 fişi alır.

Renault Captur E-TECH Eklentisi

Renault Captur E-TECH Eklenti özellikleri:

  • 45 km (28 mil) kentsel kullanımda (en çok 135 km / saat / 83 mph) tüm elektrik modunda veya 65 km (40 mil)
  • 9,8 kWh batarya
  • 110 kW (150 hp) – 67 kW (90 hp) 1,6 litre benzinli motor ve çok modlu sürekli değişken şanzımanın sistem çıkışı, 49 kW elektrik motoru ve 23 kW motor / jeneratör ile birlikte.
  • 3 kW yerleşik şarj cihazı
Renault Captur E-TECH Eklentisi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 3 =