Kapat

Sıradaki Mercedes C Sınıfı ve S Sınıfı AMG’ler Plug-In Hibrit Olacak

Yakın gelecekte AMG’den gelen her şey dört tekerlekten çekişe sahip olacak.

Mercedes-AMG performans bölümü, üst modelleri için plug-in hibrit güç aktarma mekanizmalarına bir geçiş ve alt markanın hızlı ürünlerinin daha küçük sürümleri için dört silindirli bir geçiş de dahil olmak üzere ufukta bazı büyük değişikliklere sahip. AMG patronu Tobias Moers ayrıntıları Motor Trend’e sundu .

Moers, en üst seviye C63 (resimde gösterilen model) ve S63’ün bir plug-in hibrit güç aktarma organına geçiş yaptığını söylüyor. Güç aktarma organı hakkında çok fazla spesifikasyon sunmuyor ancak sistemin Mercedes’in AMG olmayan PHEV’lerinden farklı olduğunu gösteriyor. 

Ayrı olarak Moers, AMG’nin dört kapılı AMG GT’nin Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid’e karşı bir rakip olarak hibrid bir sürümü üzerinde çalıştığını belirtti. Güç aktarma organının, bölümün 4.0 litrelik çift turbo V8 ve her dingilde bir elektrik motoru kullandığı bildiriliyor. Bu kurulum için beygir gücü çıkışı hala bir gizem ancak ivme rakamını saatte 100 km/h – 3,0 saniyenin altına indirmesi gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, AMG ayrıca M139 2,0 litre turboşarjlı dört silindiri CLA 45 gibi modellerden daha fazla araca monte etmeyi planlıyor. C43 için yeni nesil değişim motorunun olması muhtemel. Mevcut uygulamalarda bu motor 416 beygir gücü (310 kilovat) ve 7.200 rpm’de çalıştırır.

Tobias, 2021’den sonra tüm AMG ürünlerinin dört tekerlekten çekişli olacağını Motor Trend’e bildirdi. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir