Kapat

Škoda, 2022’de 10 Plug-in Elektrikli Model Planı Yapıyor

“E-Mobility, ŠKODA’nın DNA’sının bir parçası oldu”

Škoda, elektrikli otomobillerini yeni bir Škoda iV alt markası altında satacak. İlk iki model Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı:

Yeni alt marka şöyle tanımlanmaktadır:

“Yenilikçi, akıllı, ilham verici: yeni ŠKODA iV alt markasında ‘i’ harfi ile temsil edilen ve yeni elektrikli modelleri birbirinden ayıracak üç özelliğe sahip. ‘İ’ ikonik, bireysel ve sezgisel olarak da adlandırılabilir. Her yeni ŠKODA iV’nin benzersiz karakterini, özelleştirilebilirliğini ve kullanım kolaylığını sembolize ediyor. ‘V’ her zaman araç anlamına geliyor. ”

2022 yılına gelindiğinde şirket, 10 plug-in modelini tanıtmak istiyor ve 2025’te toplam hacmin % 25’lik hissesinin plug-in satışını elde ediyor.

MEB merkezli ilk iki elektrikli Škodaların 2020’de olması bekleniyor ve bunlardan birinin Škoda Vision iV konseptine dayanacağı onaylandı.

Škoda, yeni elektrikli taşıtların duygusal tasarım dilini ve fütüristik iç mekanı kazanacağını vaat ediyor.

“ŠKODA iV modelleri, modern, sportif ve hepsinden öte, duygusal tasarım dili sayesinde öne çıkacak; temiz kesilmiş kristal unsurları dışarları için kullanmaya devam edecekler – bu sefer her zamankinden daha fazla. fütüristik iç mekanlara, son teknolojiye sahip bağlantıya ve yenilikçi teknolojilere sahip olacaklar, aynı zamanda her ŠKODA iV, para için mükemmel değeri ve çekirdek marka tarafından oluşturulan tipik Simply Clever özelliklerini sunmaya devam edecek.

Plana destek olmak için Škoda, Mladá Boleslav, Kvasiny ve Vrchlabí’deki üç Çek tesisinde ve çevresinde 7.000 şarj noktası kurulduğunu duyurdu.

Elektrikli otomobil üretimi için 13.000’den fazla çalışan eğitildi. Plug-in hibrit Škoda Superb iV ve Volkswagen Grubu içerisinde bulunan Mladá Boleslav’da üretilecek diğer bazı modeller için batarya paketleri:

“Şirketin ana fabrikası Eylül 2019’da birkaç Volkswagen Grubu markası için elektrikli parça üretmeye başlayacak. ŠKODA AUTO, Mladá Boleslav’da yüksek voltajlı çekiş bataryaları üretiyor. MQB platformunu temel alan Akü paketleri, örneğin ŠKODA SUPERB iV’de kurulmaktadır.

ŠKODA, yüksek voltajlı aküler için üretim hattına 25,3 milyon euro yatırım yaptı. İki yıl kadar önce marka, Mladá Boleslav tesisini elektrikli parça üretimi için hazırlamaya başladı. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca ŠKODA, ilk üretim kapasitesini yılda 150.000 adet artıracak.

Yaklaşık 200 çalışan, doğrudan veya dolaylı olarak elektrikli bileşenlerin üretiminde çalışmaktadır. ŠKODA, akü hücrelerini ve modülleri, çekiş akülerinin temel bileşenleri olan harici tedarikçilerden temin ediyor. Akü sistemleri sadece üretim hattına monte edilmemiş, aynı zamanda araçlara monte edilmeden önce orada test edilmiş ve şarj edilmiştir. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir