Kapat

Skoda Octavia RS Bu Baharda Plug-in Hibrit Power ile Sunulabilir

Plug-in hibrit modeli benzinli ve dizel araçlara katılacak.

Çek Cumhuriyeti merkezli olan Skoda, aldığı karar ile 2020 yılının bahar ayında içten yanmalı versiyonlarına ek olarak Octavia PHEV modelini de sunacak.

Bu araç artık Skoda’nın elektrifikasyon faaliyetlerine başladığını gösteriyor. Auto Express’e göre bu yaklaşım skodanın daha önce geri çektiği PHEV versiyonunu yeniden canlandırmaya yönelik bir durum.

İngiliz dergisi PHEV modelinin Volkswagen Grubu’nun Golf GTE ve Octavia iV’de bulunan 1.4 TSI motoru kullanacağını ve şanzıman ile yanmalı motor arasında bir elektrik motoruyla çalışacağını iddia ediyor. Birleştirilmiş gücün önceki nesil RS 245 tarafından sunulan 245 beygir gücünü aştığı ve torkun yaklaşık 400 Newton metre veya sağlanan 370 Nm değerinden biraz daha fazla olması beklendiği söylentileri ile açıklandı.

Araç üzerinde toplamda 13 kWh’lik batarya paketi yer alacak ve bu da 48 km menzil sağlayacak. Firma bu aracını 2020 Cenevre Fuarında tanıtacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir