Kapat

Toyota, Güçlü RAV4 Plug-In Hybrid’in 2021’de Başlayacağını Onayladı

En çok satan SUV yakında ihtiyaç duyacağınız bir plug-in hibrit seçeneğine sahip olacak ve şimdiye kadar sunulan en güçlü RAV4 olacak.

Toyota RAV4 yakında takılabilir olacak. Toyota, 2021 model yılında başlayan çok popüler RAV4 SUV’un hibrit bir versiyonunu sunacak.

EV tarihine aşina olanlar, Toyota’nın iki kez RAV4’ün pilli elektrikli versiyonlarını sunduğunu biliyorlar. İlk versiyon 1997’den 2003’e kadar Toyota 1.484 adet kopya yaptığında mevcuttu. Daha sonra, 2012’den 2014’e kadar Toyota geri ve tamamen elektrikli RAV4’ü getirdi ve bunlardan 2.600 adet üretti. O zaman, güç aktarma sistemi Tesla tarafından sağlandı. Her iki durumda da Toyota, araçları Kaliforniya’nın ZEV yetkisine uyması için açıkça yaptı, bu yüzden asgari bir miktar yaptılar ve sadece Golden State’te sundular. 

Son zamanlarda interwebleri dolaşan plug-in RAV4’lerin görüldüğü için haberler bize tam bir sürpriz gibi gelmedi.

Basın bülteninden:

Toyota, bugün en güçlü RAV4 olanı üretti – 2021 RAV4 plug-in. Yanına yeni bir renk getiren Supersonic Red, RAV4 eklentisinin teaser görüntüsü, yeni PHV’nin şaşırtıcı performans özelliklerini vurguluyor. Diğerlerinden farklı olarak yeni RAV4 plug-in ruhlu ivmelenmesi, çevik yol tutuşu ve kusursuz tarzı ile kutlanacak.

Toyota, 20 Kasım 2019’da Los Angeles Kongre Merkezi’ndeki South Hall’daki Toyota standında, Los Angeles Auto Show medya günlerinde Toyota RAV4 eklentisini piyasaya sürecek.

Daha önceki tüm elektrikli RAV4’ler çok popülerdi ve bugün hala pek çokları var. Birçoğu hala Kaliforniya’da ancak bazıları başka eyaletlerde evler bulmuş ve birkaçı diğer ülkelere ihraç edilmiştir. Toyota’nın bu sürümü önceki iki nesildeki gibi tümüyle elektrikli hale getirmesini dilesek de bu PHEV modelinin tüm elektrikli aralığı önemliyse, bunun için güçlü bir talep olabileceğini düşünüyoruz.  

Ne yazık ki şu anda pil boyutu, şarj hızı ve tüm elektrik aralığı gibi kritik bilgilerimiz yok. Toyota, önümüzdeki ay LA Otomobil Fuarı’nda RAV4 PHEV resmi tanıtımında daha fazla bilgi yayınlayacaklarını açıkladı. Tüm teknik özellikleri ve teknik ayrıntıları mümkün olan en kısa sürede bildirmek için orada olacağız. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir