Kapat

Volkswagen Golf Yerine Golf VIII GTE ve Plug-in Hibrit Versiyonu Geliyor

22 Eylül’de sizlere Golf modelinin artık olmayacağını bunların yerine GTE ve Plug-in sürümlerinin olacağından bahsetmiştik. 24 Ekim’de ise bu söylediklerimiz gerçek oldu ve Volkswagen, GTE ile Plug-in hibrit sürümlerini tanıttı. Plug-in hibrit sürümü yaklaşık olarak 60 km elektrikli menzile sahip olarak gelecek. Ayrıca üzerinde 13 kWh pil grubu bulunacak.

Yeni Golf geliştirilmiş bir MQB platformun ile üretileck ancak boyutlarla eski golfler ile aynı durumda. Toplam uzunluk sadece 2 cm arttı. Tekerlek tabanı eski sürüm ile aynı. Yükseklik sadece 3 cm daha fazla oldu.

GTE 241 hp (180 kW) güç sağlarken Volkswagen 201 hp üreten ve şimdiye kadar tanımlanmış bir ismi olmayan yeni bir “verimlilik sürümünden” bahsetmeye başladı. Şu anlık bu sürüme biz PHEV olarak isim vereceğiz. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir