Kapat

VW Touareg R Plug-in Hibrit Olarak Açıklandı

Touareg R, firma tarafından daha önceden açıklanması ancak son zamanlarda bu aracın hibrit bir versiyonda kullanılacağı basına sızdırıldı. Volkswagen firmasının satış ve pazarlama patronu Jürgen Stackmann tarafından yapılan açıklamaya göre bir plug-in hibrit güç aktarma organı ile sunulacak. Golf 8’in dünya prömiyerinden hemen önce Autocar ile konuşan Stackmann, “R” segmentinin genişlemesinden sonra hibrit araç segmentine hız verecek.

Aracın performans özelliklerini incelersek 5.00 litre büyük bir V10 dizel ile sunulacak. 345 beygir gücü ve 850 Newton-metre tork değeri ile çok güçlü bir arac algısı uyandırdı. Tamamen elektrikli bir Touareg R olasılığına gelince Stackmann bu noktada uygun bir çözüm olmadığını söyledi ancak umutlarımız hala tükenmedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir