Kapat

Yeni Kia Sorento Plug-in Hibrit Güç Aktarma Organı ile Üretilecek

2021 yılında kullanıcılar ile buluşacak.

Kia Europe’un Operasyon Direktörü Emilio Herrera, verdiği bir demeçte CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik çalışmalarının olduğunu belirtti. Bu kapsamda 2020 ve 2021 yıllarında birçok plug-in hibrit otomobil üreteceklerini söyledi. Bunun yanında 2021 yılında Kia Sorento plug-in hibrit versiyonları da olabilir.

Kia Sorento’nun casus fotoğraflarına baktığımızda değişikliğin yapıldığını görüyoruz. Ön ve arkada stil değişikliği yapan firma iç mekanda da büyük değişiklik yapmak için hazırlanıyor.

2021 yılında ABD’ye gelecek olan Sorento modelinin plug-in hibrit olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Firmanın bu konuda henüz bir açıklaması bulunmuyor.

Firma CEO’su ayrıca 2021 yılında Imagine EV adında yeni bir konsept ile kullanıcılar karşısına çıkacak. Bu araç yol için üretilmedi ve sadece pistlerde kullanılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir