Kapat

Yeni Lotus Bir Elektrikli Hipercar

Geely desteğiyle, İngiliz spor otomobil üreticisi tamamen elektrikli Tip 130’u duyurdu.

Yeni ürün olmadan çok uzun bir süre sonra, Lotus Cars nihayet büyüyen Geely şemsiyesinin altına girdikten iki yıl sonra oyuna geri dönüyor. Pazartesi günü yapılan 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda Lotus, ilk tamamen elektrikli İngiliz hiper car olarak ilan ettiği Tip 130’u taktim etti.

Tüm bunlar Ocak’ta Lotus ve Williams’ın bir PHEV hiper arabası üzerinde çalıştığı raporunda toplandı.

CEO Phil Popham’ın “markamız için bir dönüm noktası” dediği şeyde Tip 130, Lotus mühendislerinin kendi taşıma cihazlarına bıraktıklarında neler yapabileceklerinin bir vitrini olması için tasarlandı. Belki de McLaren el kitabından bir sayfadan fazlasını ödünç alan Tip 130, en yeni ürünü 2008’de gösterilen Evora için yeni bir dönem başlatacak.

Sadece bir oyunda gösterilen Lotus Tip 130’un bu yıl Londra’da açıklanacağını söyledi.

LOTUS, 2008 YILI TÜMÜ YENİ ÜRETİM ARABASI’NI TARAFINDAN ONAYLAYI

  • Lotus, Efsanevi Bloodline’ı, şimdi geliştirmenin ileri safhalarında yepyeni bir köprü olarak nitelendirilen Type 130 ile sürdürüyor
  • Yeni araca ilk bakış, 
    Shanghai International Auto Show 2019’da açıklandı.

Lotus, 10 yıldan daha uzun bir süredir kendi ürününün duyurulmasıyla, İngiliz bir üreticiden ilk tamamen elektrikli köprü haline getirilmesiyle bugün heyecan verici bir yeni döneme giriyor.

CEO Phil Popham: “Tip 130, tarihimizdeki en dinamik şekilde başarılmış Lotus olacak. Markamız için bir dönüm noktasıdır ve neler yapabileceğimizi ve Lotus’dan neler çıkabileceğini gösterir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =