Kapat

Yeni Toyota RAV4 Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil 64 Km Ekstra Menzile Sahip Olacak mı?

Bunun sağlanıp sağlanamayacağını merakla bekliyoruz.

Toyota, 2021 yılına hızlı bir başlangıç yapmak istiyor. Bundan dolayıdır ki yeni RAV4 PHEV modelinin 2021 yılı içerisinde sunmayı resmen onayladı. Araç makul derecede bir menzile sahip olacak. Açıklanan verilere göre 40 mil veya 64 km’lik bir menzil artışı ile sunulacak.

Firma ayrıntılı veriler paylaşmadığı için bu hesabı nasıl yaptığını bilemiyoruz. Hesap için motor gücü ve batarya kapasitelerinin de paylaşılması gerekiyor. Toyota açıklamasına göre 64 km olan bu menzil gerçek veriler ve yol koşulları dikkate alındığında beklenenden daha az menzil artışı sağlayabilir.

Bu bilgilerin doğru olmasını umuyoruz çünkü benzer bir araç olan Kia Niro EV sadece 26 mil / 41 km’lik menzil artışı sağlamaktadır. Mitsubishi Outlander PHEV ise sadece 22 mil / 35 km’lik bir menzil değerine sahiptir. Bu iki araca kıyasla Toyota bahsedilen menzili sağlar ise satış rakamları da buna göre değişebilir.

Yakın zamandaki fuarlada Toyota istenen verileri sağlayacak ve gereken hesaplamalar yapılacak. Fuar zamanına kadar şimdilik bu menzili sağlayabileceğini kabul ediyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir