Kapat

Yeni VW Golf GTE Plug-In Hybrid Casus Fotoğrafları Yakalandı

Büyük bir Golf ister misiniz ancak bu bir GTE.

Ekim, Volkswagen’in sonunda Golf Mk VIII’den sıyrılmaya başlayacağı ay olacak ve bu casus çekimleri elektrikli GTE’nin çok da geride kalmayacağını gösteriyor. Gelecek hafta Frankfurt’taki e-Golf’ün yerine geçen tam otomatik ID.3 aracı burada gördüğünüz prototip, en çevre dostu Golf versiyonudur.

Sadece normal bir prototip değil hibrit eklenti olduğunu nasıl bilebiliriz? Sürücü tarafındaki ön çamurlukta şarj portunu gizlemek için bir kapak açıktır, bu nedenle VW giden Golf GTE’de olduğu gibi ön tarafın altından arabanın yanına geçirir. Bunun dışında, biraz daha farklı bir ön tampon ve yalnızca GTE ızgarası beklememize rağmen geleneksel olarak çalışan modelle neredeyse aynı görünüyor. Golf’ün şu anki PHEV versiyonunda ayrıca bir dizi C şeklinde LED gündüz yanan farı var ancak halefi ile bunun böyle olup olmayacağı görülüyor.

Mevcut model, 0 ile 62 mil (100 kph) sürat için 7.6 saniyede toplam 201 hp (150 kW) ve 350 Nm (258 lb-ft) güç çıkışı için 1.4 litrelik TSI motorunu bir elektrik motoruyla birleştirir ve 138 mph (222 kph) azami bir hız sağlar.

Birkaç yıl önce, VW 268 hp (200 kW) ve 450 Nm (332 lb-ft) ile daha da güçlü bir versiyonunu ortaya çıkardı ancak bu 2017 Wörthersee etkinliği için hazırlanan bir kereye mahsus bir konsept oldu. Gündemde küçük bir elektrik çarpması yaşanması muhtemeldir ve şu anki Golf GTE paketinin 8.7 kWh’lık paketinden, şu anda teklif edilen 31 kilometreyi (50 kilometre) aşan büyük bir batarya grubu sizleri bekliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir