Kapat
Şarj Cihazları 166 0

ABB, Chargedot’u Satın Aldı ve Çin Piyasasında Hakimiyet Kurmaya Başladı

ABB firması elektrikli arabalar, otobüsler ve kamyonlar için 11.000 adetten fazla DC hızlı şarj cihazı kullandı.

ABB elektrikli araç sektöründe büyümeye devam ediyor. Formula E sponsorluğu ile başlayan sektör hayatı yeni şarj istasyonları ile devam ediyor. Çin’de piyasaya hızlı giriş yapmak ve pazar payını artırmak için Chargedot firmasını satın alan ABB, şarj faaliyetlerini burada genişletmek istiyor.

ABB Elektrifikasyon başkanı Tarak Mehta şunları söyledi:

“Bu yatırım ABB’nin sürdürülebilir hareketliliği sağlama konusundaki taahhüdünün bir başka kanıtı oldu. Çin içerisindeki bu satın alma ile SAIC ve diğer önde gelen Çinli otomobil üreticileri ile yakın çalışarak önemli bir ilerleme kaydedilecektir. ”

2009 yılında kuruluşundan bu yana Shanghai merkezli Chargedot, Çin’deki elektrikli araçların alımına önemli katkılarda bulundu. Şirket AC ve DC şarj istasyonlarının yanı sıra elektrikli otomobil üreticilerini içeren bir dizi müşteriye gerekli yazılım platformunu da sağladı. Toplamda 185 çalışanı ile birlikte artık ABB tarafından yönetilecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir