Kapat
Şarj Cihazları 35 0

ABD’deki 68.800 Şarj Ünitesinden Üçte biri Kaliforniya’da

18 eyalette halka açık en az 1.000 tane şarj ünitesi kuruldu.

Kamuya açık şarj birimlerin sayısı Mayıs 2019 itibariyle ABD çapında 68800 adet şarj ünitesi kuruldu.

ABD DOE’nin Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Ofisi, tüm şarj ünitelerinin yaklaşık üçte birinin Kaliforniya – 22.620 adet kurulu olduğunu not ediyor.

Şimdiye kadar 18 eyalet 1000’den fazla şarj ünitesi kurmayı başardı.

Satılan 1,2 milyondan fazla elektrikli otomobil ile toplam 68.800 şarj ünitesini karşılaştırarak, ulusal ortalama, her bir şarj ünitesinde yaklaşık 18 otomobil düşüyor.

California’daki plug-in otomobil satışları ABD’nin toplamının yarısına yakın olduğundan, ortalama olarak belirgin bir şekilde daha yüksektir;

“Sayımlar hem halka açık hem de konut dışı özel şarj ünitelerini içerir. Şarj ünitesi tek bir şarj noktasına karşılık gelir. Bir EV şarj istasyonunda birden fazla ünite bulunabilir .

Kaynaklar: Şarj süresi / menzili – Alternatif Yakıtlar Veri Merkezi, ” 21 Mayıs 2019’da erişilen” Eklenti Elektrikli Araçların Şarj Edilmesi Altyapısı Geliştirilmesi “.

Şarj üniteleri sayısı – Alternatif Yakıtlar Veri Merkezi, 21 Mayıs 2019’da erişilen ” Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yerleri “.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir