Kapat
Şarj Cihazları 9 0

Almanya’da Tüm Lidl / Kaufland Mağazalarında Şarj Noktaları Olacak

Schwarz Group, tüm Lidl / Kaufland mağazalarına şarj noktaları kuracak.

Almanya’da elektrikli otomobil pazarında gelişmeler yaşandıktan sonra ve artışlar gerçekleştikten sonra şarj istasyonlarına ihtiyaç daha da arttı. Schwarz Group tarafından ise Tüm Lidl / Kaufland mağazalarında şarj noktaları kurulma kararı alındı.

Son haberlere göre Almanya’daki 3.900 Kaufland ve Lidl mağazasının tamamı şarj noktaları ile donatılacak. (genellikle DC şarj cihazlarının bir karışımı ile normal AC)

Konu ile ilgili firma tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;

“Orta vadede amaç Almanya’daki yaklaşık 3.900 Kaufland ve Lidl mağazasının önüne bir EV şarj istasyonu yerleştirmektir. Bu, Schwarz Group’u Alman gıda perakendeciliğinde en büyük EV şarj ağının operatörü haline getirecektir. Kaufland, Almanya’daki mağaza ağlarını o kadar sıkıştırmaktadır ki, iki şarj cihazı arasındaki mesafe ortalama 20 kilometreden azdır. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 12 =