Kapat
Şarj Cihazları 37 0

BMW, Amerika’nın Milli Parklarına 100 Şarj İstasyonu Bağışı Yaptı

Ulusal parkların içinde ve yakınında toplam 100 şarj istasyonu bulunacak ve bu sayede elektrikli araçların ülke çapındaki milli parklara seyahatleri sağlanacaktır.

BMW Kuzey Amerika genelinde milli parklar yapmaya Nisan 2017 yılından bu yana karar verdi.

Alman üretici, 100’ü aşkın şarj istasyonu bağışladı, bunların 90’dan fazlası kuruldu ve kalan birkaç istasyon bu ay açılacak – tam da yaz sezonu için.

Üstteki fotoğraf: Thomas Edison’un sahip olduğu bir 2017 BMW i3 elektrikli aracı ve 1914 Detroit Electric Model 47 ve onların şarj istasyonları Thomas Edison’un West Orange, NJ’deki Thomas Edison Ulusal Tarihi Parkı’ndaki Glenmont garajında.

Otomobil üreticilerinin altyapı dağıtımını desteklediklerini görmek harika. Şarj noktaları (baz AC Seviye 2), rota üzerinde şarj gerekliliğini sınırlandırmak için genellikle birkaç saat boyunca yeterli miktarda elektrik tüketir.

“Yer konumlarını belirlerken ekip, EV pazarlarının yakınlığı ve gücü, yakındaki şarj yerlerine uzaklığı ve doğal ve kültürel peyzajla ilgili konular gibi faktörleri göz önünde bulundurdu. Enerji Araç Taşımacılığı Bürosu, yenilikçi enerji tasarrufu sağlayan ulaşım projelerini destekleyen teknik yardım sağladı. Milli parklarda, bu projeler ziyaretçileri gelişmiş ve alternatif akaryakıt araçlarının faydaları konusunda eğitmekte ve Milli Park Hizmetinin enerji, ekonomik ve çevresel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilmekte, bu projelerin yararlarının sınırlarının çok ötesine ulaşma imkanı bulunmaktadır.

Kuzey Amerika BMW Başkanı ve CEO’su Bernhard Kuhnt şunları söyledi:

“Yazın tadını çıkarmanın Amerika’nın güzel milli parklarından birini ziyaret etmekten daha iyi bir yol düşünemiyoruz. Elektrikli araç şarjını herkes için daha yaygın bir şekilde mümkün kılan bu ortak çaba, Amerika’nın milli parklarını elektrikli ve plug-in hibrit elektrikli araçların sürücülerine daha erişilebilir hale getirmeye hizmet ediyor ”dedi.

Milli Park Vakfı başkanı Will Shafroth, “Kamu-özel ortaklığı sayesinde, elektrikli araç sürücüleri özel bir ulusal park yolculuğunun tadını çıkarabilirler” dedi. “Sadece sürücüler değil, aynı zamanda değerli milli parkların eşiğindeki işletmeler ve topluluklar da yarar sağlayacak” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =