Kapat
Elektrikli Araç Teknik 54 0

BMW, Elektrikli Motosikletleri için Kablosuz Şarj Patenti Alacak

Kısa süre içerisinde kablosuz şarj gerçekleşebilir.

Telefonlar için kullandığımız kablosuz şarj özelliği aynı zamanda elektrikli araçlar ve elektrikli motosikletlerde de kullanılıyor. BMW, bu işi başından beri takip eden bir firma. Bavyeralı üretici motosikletler için kablosuz şarj patenti alacak.

BMW ilk olarak bir şarj pedi yardımı ile kablosuz şarjı destekliyordu ancak 2019 sonunda yaptığı yeni bir patent ile bu çözümü biraz daha değiştirmiş gibi görünüyor.

Bu patentle ilgili ilginç olan şey şu anda biraz abartılı gibi görünüyor. Patent sadece kendi ürettiği scooter’a uygun görünüyor ancak tüm elektrikli motosiklet ve scooter’lara uygun olmalı.

BMW şu an hala bu sistemi geliştirme aşamasında. Umarız kısa süre içerisinde geliştirir ve şarj ile ilgili büyük sorun olan bir problemi de çözmüş olur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir