Kapat
Şarj Cihazları 113 0

BP Chargemaster Bir Haftada 2,5 Milyon Km’lik Şarj Gücü Sağlıyor

BP Chargemaster yaklaşık 7.000 şarj noktası işletiyor ve günde 60.000 kWh’den fazla elektrik veriyor.

BP Chargemaster şarj altyapısı büyümesi inanılmaz derecede hızlı. İngiltere’de son 12 ayda yaklaşık 2,5 milyon km değerinde enerji yüklemesi gerçekleştirdi. Günlük olarak 7.000 adet şarj noktaları (AC ve DC hızlı) düzenli olarak 60 MWh (60.000 kWh) elektrik dağıtmaktadır. Bu her gün tek bir nokta için yaklaşık 8,6 kWh olacaktır.

Bu 7000 adet şarj noktası henüz kar getirmiyor ancak geleceğe dönük kar marjı yüksek olacaktır. BP Chargemaster 2021’in sonuna kadar 100 ultra hızlı şarj cihazı (150 kW) ve başka lokasyonlara da 300 adet eklemeyi düşünüyor.

Konu ile ilgili

BP Chargemaster COO’su David Newton şöyle dedi:

“Haftada yaklaşık 2,5 milyon kilometrelik bir güç sağlamak bizi İngiltere’deki en çok kullanılan kamu şarj altyapısı operatörü yapıyor ve her gün binlerce elektrikli araç sürücüsüne hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

“Geçtiğimiz 12 ay boyunca halka açık şarj ağımızın kullanımında inanılmaz bir büyüme gördük; hem şarj seanslarının sayısı hem de iki katından fazla olan kullanıcı sayısı ve neredeyse üç katına çıkan enerji miktarı sayesinde büyümeye devam ediyoruz. Bu daha büyük pilleri ve en yeni elektrikli taşıtların kat ettiği mesafeleri yansıtıyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir