Kapat
Şarj Cihazları 43 0

BP Chargemaster İngiltere’deki İlk 150 kW Şarj Cihazını Başlattı

BP, perakende tesislerine 150 kW DC hızlı şarj cihazı takıyor ve “sürücülerin elektrikli şarj veya sıvı yakıtlara ihtiyaç duyup duymadığı konusunda tercih edilen yakıt sağlayıcısı olduğu belirlendi”.

Bu hafta, BP ChargeMaster ilk iki 150 kW ultra hızlı şarjını İngiltere’de sundu.

BP’ye göre, bu yılın sonunda, 2021’in sonunda 400’e çıkacak olan 100 ultra hızlı şarj cihazı kullanılacak .

Chargemaster’ı 2018’de satın aldıktan sonra BP, yakıt istasyonlarının konumlarını diğer ağlara göre rekabet avantajı olarak kullanarak ülke çapında bir ağ kurmayı amaçlamaktadır.

BP’nin Downstream şirketinin genel müdürü Tufan Erginbilgic şunları söyledi:

“Hareketlilik dünyası geliştikçe BP, sürücülerin elektrikli şarj veya sıvı yakıtlara ihtiyaç duyup duymadığı konusunda tercih edilen yakıt sağlayıcısı olarak belirlendi. BP Chargemaster gelişmeye devam ediyor ve bu hızlı büyüyen yeni pazarda nasıl en iyi şekilde destekleyebileceğimizi ve başarabileceğimizi anlamamızın yolunu açıyor.

“Rahat ve güvenilir ultra hızlı şarj, İngiltere’de elektrikli araçların daha geniş kullanımı için çok önemlidir. BP Chargemaster’ın EV şarj uzmanlığı, tecrübesi ve müşteri tabanını BP’nin Birleşik Krallık’taki perakende satış siteleriyle birleştirmesi şimdi Birleşik Krallık’ın ülke çapında ilk ultra hızlı şarj ağını geliştirmemize olanak sağlıyor.

BP Chargemaster’ın Polar şarj ağı halihazırda 7.000’den fazla halka açık şarj noktasından oluşmaktadır.

Geçen yıl boyunca BP Chargemaster şunları yaptı:

  • Halka açık şarj şebekesi üzerinden 40 milyon kilometreden fazla elektrikli sürüşe eşdeğer enerji sağladı;
  • Polar network kullanıcıları için erişilebilir olan 7.000’den fazla şarj noktasına sahip Polar ağını % 10 civarında büyüttü;
  • Abone bazını % 44’ün üzerinde büyüttü; 
  • 100 civarında yeni 50kW hızlı şarj cihazı kuruldu; 
  • İngiltere yapımı 150kW’lık ultra hızlı şarj cihazını piyasaya sürdü;
  • Tüm yeni hızlı ve ultra hızlı şarj cihazlarına temassız ödeme yapmayı ve önümüzdeki 12 ay boyunca İngiltere’de mevcut hızlı şarj cihazlarını iyileştirmeyi taahhüt etti;
  • Hızla büyüyen bu pazardaki genişlemesini destekleyen BP Chargemaster, UK EV ücretlendirmesinin başkenti Milton Keynes’e taşınmaya karar verdi. Üretim kapasitesini üç katına çıkaracak olan yeni binası halen yapım aşamasında ve önümüzdeki yılın başlarında harekete başlaması bekleniyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − six =