Kapat
Şarj Cihazları 93 0

ChargePoint “Potansiyel Ürün Sorunu” Arızasına İstinaden 159 DC Hızlı Şarj Aletini Kapattı

Mart / Nisan ayının başında ChargePoint , üreticiden “kalite ve güvenlik” ile ilgili olası bir ürün sorunu hakkında bildirim aldıktan sonra, Kuzey Amerika’daki ağında bulunan yaklaşık 159 adet ChargePoint Express 200 DC hızlı şarj cihazını geçici olarak uzaktan kapattı .

Gizemli basın bülteni, sorunun tam olarak ne olduğunu açıklamıyor, fakat her şey olabilir. Şarj cihazları Avustralya’da Tritium tarafından üretilmekte ve CHAdeMO ve CCS Combo 1 fişleriyle 50 kW’da değerlendirilmektedir.

Yapılan basın açıklamasını sizlere sunuyoruz;

“ChargePoint, Kuzey Amerika’daki CPE200 hızlı şarj istasyonunu içeren potansiyel bir ürün sorunundan haberdar edildi. Şarj çözümlerimizin kalitesi ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Konuyla ilgili bir soruşturma başlatıldı ve şu anda devam ediyor. ChargePoint, konuya mümkün olan en kısa sürede bir çözüm bulmak için istasyon üreticisi ile yakinen çalışıyor.

Yaklaşık 159 CPE200 şarj istasyonu bu sorundan potansiyel olarak etkilenebilir. Bugün, ChargePoint ağında bu sorundan etkilenmeyen 1.200’den fazla hızlı şarj cihazı bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve güvenliği için ChargePoint, etkilenen istasyonların sahiplerine bildirmiş ve konuya bir çözüm getirilene kadar uzaktan kapatmıştır.

ChargePoint, ağındaki çözümlerin performansının sürücüler için güvenli ve kesintisiz bir deneyim sağlamayı taahhüt eder. Şirket, sorunu çözmek ve etkilenen istasyonları olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde tekrar çevrimiçi hale getirmek için hızlı bir çalışma içerisine girdi.

Bu arada etkilenen sürücülerin mevcut alternatif DC veya AC istasyonları bulmak için ChargePoint uygulamasını veya www.chargepoint.com adresini ziyaret etmeleri önerilir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + fourteen =