Kapat
Şarj Cihazları 44 0

CPUC, SDG & E’nin Ağır Hizmetli Elektrikli Araçlar için Şarj Aleti Kurma Planını Onayladı

Plan, beş yıl içerisinde en az 3.000 araç için şarj noktası yüklemektir.

Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu (CPUC) geçtiğimiz günlerde San Diego Gas & Electric’in (SDG & E) elektrikli otobüs, kamyon ve diğer orta ve ağır iş tipi (MD / HD) elektrikli araçlar ve diğer donanımlar için şarj altyapısı oluşturma planını onayladı. 

Planda, beş yıl boyunca en az 3.000 eklenti orta ve ağır hizmet EV’leri için şarj altyapısının kurulması öngörülüyor .

“Şu anda, bölgedeki şarj altyapısının büyük bir kısmı binek otomobiller için inşa edildi. SDG & E’nin yeni programı, bölgedeki yerel işletmeler ve sıfıra geçiş yapmak isteyen kamu kurumları için şarj cihazları inşa etmek için türünün ilk büyük ölçekli programı olacak. Beş yıl boyunca uygulanacak olan program, şarj ekipmanlarının kurulumunu ve bakımını desteklemek için ortaya çıkan yeni bir ekonomik sektörü de teşvik edecek. ”

SDG & E’ye göre, türünün ilk büyük ölçekli projesi olacak ve kesinlikle elektrikli kamyon / otobüs taşımacılığı için yardımcı bir girişim olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir