Kapat
Şarj Cihazları 63 0

Electrify America EV Şarj Emojisi Olmak İstiyor

Ve dilekçeyi imzalayarak oraya ulaşmasına yardım edebilirsiniz.

Akıllı telefonlar modern yaşamın bir parçasıdır. Onlarla, emojiler de öyle. Electrfy America bir sembol ile elektrikli araçlar ve elektrikli otomobil kültürünü tanıtmak istiyor. Ve oraya ulaşmak için bir dilekçe bile verdi.

Bu fikir, 17 Temmuz’da kutlanan Dünya Emoji Günü’nden iki gün önce 15 Temmuz’da hayata geçti ve böyle bir emojinin yaratılmasını Unicode Konsorsiyumu’na teklif etmeyi amaçlıyor. 

Bu emoji, mektuplar, semboller ve benzeri tüm bilgisayar karakterlerinden sorumlu olan varlıktır. Her birine, herhangi bir bilgisayar sistemine eklemenizi sağlayan bir sayı verir.

Electrify America, Change.org’da EV şarj cihazı emojisini isteyen çevrimiçi bir dilekçe yarattı. Sadece bu değil: aynı zamanda bu emojinin neye benzeyebileceğinin bir çizimini de yarattı.

Bu makalenin yayımlandığı tarihte, dilekçe hala 200 destekçiye ulaşmak için mücadele ediyordu. Oluşturma işine layık olduğunu kanıtlamak için bundan çok daha fazlasına ihtiyacı olacak. Ve bunu gerçekten ve ne zaman dışarı çıkarsa kullanan insanlar olacak.

Eğer emoji’leri kullanmaktansa mesaj yazmaya ya da hatta çağırmaya daha çok çalışıyorsanız, bu muhtemelen sizin için önemli olmayacaktır. Ancak araba ile ilgili birçok emoji olduğunu unutmamak gerekir. Hatta bir benzin pompasından biri bile var, bir EV şarj cihazına sahip olmak mantıklı.

“Gündelik dijital iletişimde kullanılan bir sembol olan bir emojinin, daha fazla insanın bir EV sürüş fikrine alışmasına ve bir gün bir kişiye sahip olma olasılığı konusunda heyecanlanmasına yardımcı olacağını umuyoruz” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir