Kapat
Şarj Cihazları 162 0

Electrify America, Şimdi Ev Şarj İstasyonu Sunuyor

EV içi EV şarj pazarında yeni bir giriş.

Bugüne kadar, Volkswagen Group of America’nın bir iştiraki olan Electrify America, yalnızca elektrikli araç sahiplerine halka açık ücretlendirme çözümleri sunuyor. Yeni “Electrify America Elektrikli Araç Ev Şarj Aleti” nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, şimdi kamu şarj sahnesinden farklı olarak çok rekabetçi hale gelen ev şarj istasyonu pazarına atlıyorlar. 

Yeni teklif, araca 7.6kW güç sağlayabilen 32 amperlik bir ünitedir. Bu, tipik bir EV için saatte yaklaşık 25 mil menzil sağlar ancak tam menzil miktarı aracın ne kadar verimli olduğuna bağlıdır. Şarj cihazı standart olarak bir NEMA 14-50 fişiyle birlikte gelecek. Bununla birlikte, mal sahibi kablolu bir üniteye sahip olmayı tercih ederse, fiş çıkarılabilir ve ünite doğrudan kablolanabilir. 

Enel tarafından üretilen JuiceBox ile aynı uzunlukta olan ve bugün EVSE’de  bulunan daha uzun standart kablolardan biri olan 24 fit uzunluğunda bir kablo standarttır. Aynı zamanda WiFi özellikli bir akıllı şarj cihazıdır ve yardımcı talep yanıt programlarına katılabilir. Electrify America, seans şarjını takip eden, seans özetlerini izleyen ve şarj geçmişini gözden geçirecek ev şarj cihazı için uygulamalarında özel bir bölüme sahip olacak. Ancak, uygulama henüz tam olarak pişirilmemiş, bu nedenle bu işlev kullanılabilir duruma gelene kadar sahipleri beklemek zorunda kalacak.

Şarj cihazının muhafazası, iç mekan veya dış mekan kullanımı için iyi olan NEMA-3 derecelidir. Ancak, önceki EV şarj cihazı incelemelerinde belirttiğimiz gibi, NEMA-3 aşırı hava koşullarına karşı koruma sağlamaz ve şiddetli yağış sırasında sorun çıkarabilir. FLO Home, ClipperCreek ve JuiceBox gibi şarj istasyonlarının tümü NEMA-4 dereceli dış kasalara sahiptir ve bir bahçe hortumundaki sürekli doğrudan püskürtme basıncına eşdeğer olan daha ağır hava koşullarına dayanabilir.

Şiddetli hava alan bir bölgede yaşıyorsanız ve dışarıda da kurmanız gerekiyorsa, genellikle eviniz için NEMA-4 dereceli bir şarj cihazı edinmenizi öneririz.

“Bugünün EV sürücülerinin çoğunun, evlerinde şarjlarının yüzde 80’inden fazlasını yaptığını ve L2 ev şarj cihazlarımızın tanıtımıyla Electrify America, tüketicilere EV’in çekiciliğini artırmaya yardımcı olacak daha rahat ve güvenilir bir seçenek sunuyor. ”

Şarj aletinin etrafında, aracınız şarj olurken mavi renkte yanıp sönecek ve şarj işlemi tamamlandığında yeşil renkte yanacak olan bir LED dış halkası vardır. Ayrıca, elektrikten tasarruf etmek için, şarj cihazından uzaklaştığınızda ışık sönecektir.

Electrify America Elektrikli Araç Ev Şarj Cihazı, Amazon’da bulunan üç yıllık bir garantiyle birlikte satılacak veya doğrudan Electrify America’nın web sitesinden  499 $ karşılığında satın alınabilir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir