Kapat
Şarj Cihazları 33 0

Electrify America, “Şimdi Normal” Pazarlama Kampanyasını Başlattı

Hiçbir şey normal değil, bir güne kadar.

Elektrikli araç kullanımını genellikle cep telefonlarının yirmi beş yıl önce hızla çoğaldığını gösteriyor. Cep telefonlarının ilk ne zaman piyasaya çıktığını hatırlıyorum ve birçok insan birine ayda yüzlerce dolar ödeme düşüncesiyle güldü. Neden hemen hemen her köşesinde ücretli telefonlar varken biri bunu yapmak istesin ki? Nasıl sonuçlandığını biliyoruz.

Electrify America’nın “Normal Now” adlı yeni pazarlama kampanyası, hala gazlı araç kullanan Amerikan tüketicilerinin büyük çoğunluğu için sıfır emisyonlu araçları tanıtmayı ve normalleştirmeyi amaçlıyor. Bu insanların birçoğu için, EV’ler radikal bir değişimi ve en direnişli değişimi sağlayan insanları temsil eder.

EV’ler insanları alışkanlıklarını değiştirmeye ve yeni rutinler geliştirmeye zorluyor ve bu da insanları korkutuyor. Bu kampanya, insanlara her gün kullandıkları birçok şeyin çok uzun zaman önce değil bir seferde yeni fikirler olduğunu hatırlatmayı hedefliyor. Belki de bu yüzden o kadar çok insan o zamanlar bir cep telefonu taşımak isteme fikrine kapılmıştı. 

15 çevrimiçi videoya ek olarak, TV yayınlarından sosyal medyaya kadar değişen platformlarda GIF’ler ve reklamlar olacak. Kampanya EV’leri, çevrimiçi buluşma ve akıllı saatler gibi geçmişin diğer “yeni teknolojileri” ile karşılaştırır, bunlar başlangıçta garip gözükebilir ancak normaldir.

Normal Now web sitesi bizi tekrar hatırlatmak, 90’lı yıllarda oluşturulan tipik bir web sitesi gibi görünüyor.

Bu reklam kampanyası, bana 1994 yılında “internet” adı verilen yeni bir teknolojiyi tartışan bir geri dönüş sırasında Katie Couric ve Bryant Gumbel’i sundukları zaman BMW’nin 2015 Superbowl reklamını hatırlatıyor. Ardından reklam, şimdiki yeni otomotiv teknolojisini merak ettiklerinde BMW i3 ile birlikte sürdükleri zamana kadar ilerliyor.

Her halükarda, mahkemeye zorunlu fonlar olsa bile, reklam paralarının nihayet elektrikli taşıt farkındalığı ve eğitimine harcandığını görmek güzel. Bir şeyi normalleştirmenin bir parçası onu insanlara mümkün olduğu kadar açığa çıkarmaktır. Bu EV reklamlarını görünce, YouTube videoları ve sosyal medyadaki reklamlar kesinlikle doğru yönde bir adımdır diyebiliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =