Kapat
Şarj Cihazları 99 0

Electrify America, Soğutma Sorunu Yaşayan Bazı Şarj Aletlerinin Gücünü Düşürüyor

Bazı CCS şarj cihazları 50 kW ile sınırlandırılmış olacak ve bu da sadece birkaç model zaten 100 veya 150 kW kullanabildiği için önemli bir sorun gibi görünmüyor.

Sıvı soğutmalı hızlı şarj istasyonlarıyla ilgili başka bir sorun bildirildi ancak bu sefer güç çıkışını düşürmekle (toplam kapatma yerine) sona erdi.

Green Car Reports’un makalesine göre Electrify America , ” potansiyel bir soğutucu sızıntısı endişesi nedeniyle ” 30 CCS şarj cihazının gücünü düşürmek zorunda kaldı.

Etkilenen şarj cihazlarının Efacec HV160 ve Efacec HV350 olduğu bildiriliyor ve sorun genel.

Electrify America, servis ekibi istasyonu ziyaret edip sorunu çözene kadar ( “bir hafta içinde beklenen  ) gücü 160 kW / 320 kW’dan 50 kW’a düşürmeye karar verdi.

“Şarj donanımı tedarikçisi Efacec’ten etkilenen sistemler, soğutucu sorunu ortaya çıkarsa onları otomatik olarak kapatacak dahili bir güvenlik mekanizmasına sahiptir. Bu arada, çalışmaya devam etmelerini sağlamak için Electrify America hızla dağıtımına yardımcı oluyor, Şarj cihazlarının çıkış gücünü yaklaşık 50 kw ile sınırlayacak yazılım güncellemesi yapıyor. “

Audi e-tron gibi bazı modeller, şarj cihazlarının çoğu tamamen çalışır durumda olsa da, şarj etme kapasitesini etkilenen şarj cihazlarında tam olarak kullanamayacak. Diğer BEV’ler CCS Combo 1 şarj cihazlarını 50 kW’dan daha uzun bir süre boyunca nadiren kullanabilir. 50 kW CHAdeMO’lar etkilenmiyor.

Düşük güç nedeniyle şarj işlemi daha ucuz olacak (seans ücreti yok ve dakika başına en düşük fiyat).

Simon, 30 Ultra Hızlı Şarj İstasyonunu Kurmak İçin Amerika'yı Elektrifiye Ediyor

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir