Kapat
Şarj Cihazları 88 0

Electrify America & Walmart, 120’den Fazla Şarj İstasyonunu Kurdu

Walmart, ABD’deki en hızlı ultra şarj istasyonlarına ev sahipliği yapıyor ve Electrify America ile birlikte daha da genişlemesi planlanıyor.

Electrify America, 11 aydan biraz fazla bir süre içerisinde ABD’deki Walmart mağazalarına 120’den fazla ultra hızlı şarj istasyonu (her biri birden fazla DC hızlı şarj cihazı – 150 veya 350 kW) kurduğunu açıkladı.

Yeni kurulumlar ortalama olarak her üç günde bir gerçekleştirildi ve Walmart’ı ülkedeki en büyük elektrikli araç şarj istasyonlarından biri haline getirdi.

“Walmart ile olan işbirliği, Electrify America’nın ultra hızlı ve kullanışlı bir şarj ağı sunarak daha büyük sıfır emisyonlu araç (ZEV) benimsemesini desteklemeye yönelik stratejisinin bir parçasıdır. Electrify America şarj cihazlarıyla ilk 120 Walmart bölgesi 34 ABD eyaletinde bulunmaktadır. Yeni istasyonlardan bazıları, Walmart mağazalarında büyük otoyollarda bulunan ve büyük metro alanları için planlanan onlarca şarj cihazının stratejik olarak yerleştirildiği yerlerdir. ”

Electrify America, Walmart’la “gelecek yıllarda” daha da genişleme planladığını ancak henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadığını söyledi.

“Ekstra Electrify America şarj istasyonunun, Columbia Bölgesi gibi şehirlerde ve California dahil 46 eyalette bulunan Walmart mağazalarına kurulması bekleniyor”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir