Kapat
Şarj Cihazları 27 0

EVgo, Hızlı Şarj İstasyonlarında Tesla Konnektörlerini Ekleyecek

Plana göre dünya çapında Tesla araçlarına da hizmet vermek.

EVgo ve Tesla arasında yapılan görüşmelere istinaden EVgo şarj istasyonlarına Tesla konnektörlerinin eklenmesi kararı alındı. Bu karardan sonra acaba Tesla şarj cihazı üretmeyecek mi sorusu akıllara geldi.

Hızlı şarj cihazlarına takılacak olan bu yeni konnektörler sayesinde Tesla araçları kendi şarj cihazlarını aramak zorunda kalmayacaklar. Tesla Supercharging’e ek olarak bu sistemi de kullanacak.

İlk önce ABD pazarında kullanılacak olan bu konnektör daha sonra tüm dünyaya yayılabilir. ABD pazarında etkin bir durumda olan EVgo’nun bu hamlesi dikkat çekici oldu.

Firmanın konu ile ilgili yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir;

“EVgo’nun yeni programı, San Francisco’daki tüm EVgo kamu hızlı şarj istasyonlarına kurulan entegre Tesla konektörlerine sahip. Programın 2020’de oradan ulusal olarak genişlemesini bekliyoruz. EVgo’nun yeni entegre Tesla şarjı, ek ücret ödemeden 30 dakikada 120 km şarj olanağı sağlayacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir