Kapat
Şarj Cihazları 52 0

Evie Networks, Avustralya’da 42 adet Ultra Hızlı Şarj Sitesi Kuruyor

Proje, Avustralya Yenilenebilir Enerji Ajansı’ndan (ARENA) 15 milyon dolar (AUD) fon aldı.

Avustralya Yenilenebilir Enerji Ajansı (ARENA), Avustralya otoyolları boyunca en büyük ultra hızlı şarj ağını kullanıma sunmak için Evie Networks’e fon sağlama konusunda 15 milyon dolar (AUD) olduğunu açıkladı.

Toplamda her biri 350 kW’lık iki tezgahı olan ve yenilenebilir kaynaklardan beslenen bir kamu-özel ortaklığı aracılığıyla 42 saha kurulacaktır. Şarj cihazları Tritium tarafından tedarik edilecek.”Fon,” Ulusal Kara Taşımacılığı Ağı “ve ötesinde yer alan 350 kW’lık ultra hızlı şarj cihazlarıyla 50,2 milyon dolarlık şehirlerarası otoyol şarj ağının ilk aşamasını destekleyecektir.

Tamamı yenilenebilir enerji ile çalışan toplam 42 şarj tesisi Adelaide, Melbourne, Canberra, Sydney ve Brisbane’i bağlayan yol kenarındaki servis merkezlerine ve ayrıca Uzak Kuzey Queensland, Tazmanya ve Perth’deki varış yerlerine kurulacak. İnşaat, bugün Brisbane’nin kuzeyindeki ilk sahada başlayacak ve ilk inşaat alanında 23 tesis faaliyete geçecek.

Şu anda, Avustralya’da yaklaşık 70 hızlı şarj alanı var ancak sayı hızla artıyor.

2018 yılında ARENA, Chargefox’un ultra hızlı şarj ağına (Adelaide’den Brisbane’e 21 şarj sahası) ana otoyollar boyunca tamamlayıcı bir kapsama sağladığı söyleniyor.

Evie Networks için planlanan yerler şunlardır:

Avustralya için Evie Networks şarj haritası

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir